Kapat

Kediler Neden Korkar?

Anasayfa
Genel Yazılar Kediler Neden Korkar?
Kediler Neden Korkar?

Kediler Neden Korkar?

Kediler Neden Korkar? Kediler dünyanın en ilginç ve en komik hayvanları arasında herhalde ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle onların farklı etmenlerden korkarak verdikleri tepkiler, internet üzerinden de videolar dahilinde milyonlarca kişi tarafından verilmektedir. Aslında kediler yırtıcı hayvan türleri arasında yer alır. Normalde korkmamaları gerekir. Fakat kediler orta derece yırtıcı hayvan türleri içerisinde bulunmaktadır.

Yani besin zincirinin en üst kısmında olmadıklarından dolayı, av haline de gelebilmektedirler. Bu yüzden yüzyıllar içerisinde evrimleşme ile beraber kediler çevresindeki tehditkar ve tanıdık olmayan birçok etmeden korkmaktadırlar. Bu konuda kedici olarak birçok farklı canlı ya da eşya ve benzeri birçok durumdan kedilerin korktuğunu söylemek mümkün.

Kediler Nelerden Korkar?

Kediler aslına bakılırsa tanımadıkları bütün farklı etmenlerden korkabilirler. Ancak bazı durumlar onları çok daha fazla korkutmaktadır. Bu yüzden kediler neden korkar sorusuna değişik etmenlerle cevap vermek mümkün.
– Yeni insanlardan, kedilerden ve köpeklerden korkabilirler.
– Yüksek ses çıkaran eşyalardan oldukça korkmaktadırlar. Özellikle elektrikli süpürgesi, çamaşır makinesi ve blender başta gelmektedir.
– Veterinere gitmek de onları oldukça korkutur. Zira yaşam alanlarından onları ayırmak zaten en korkutucu etmendir.
– Özellikle salatalık ve muzdan oldukça korkarlar.
Bu gibi birçok farklı sebepten dolayı kedici türleri farklı korku belirtileri gösterirler.

Kediler Salatalıktan Neden Çok Korkar

Özellikle interneti açtığımız zaman kedilerin en çok korktukları şeyi gösteren videolar salatalık üzerinedir. Bu konuda birçok kişi salatalıktan kediler neden korkar sorusunun cevabını merak etmektedir. Aslına bakılırsa bunun cevabı oldukça basittir. Kediler kendine yabancı olan ve tanımadıkları değişik şekillerdeki etmenlerden çok korkarlar.

Şekil olarak ve pek tanımadıklarından dolayı da salatalık ve muz bunların başında gelir. Ayrıca ince ve uzun, kıvrımlı olmaları da temel sebepler arasında yer almaktadır. Özellikle kediler yemek yerken ya da su içerken yanlarına yabancı maddeler koymaktan kaçınmalısınız.

Kediler Neden Korkar?

Kediler Neden Korkar?

Kediler Neden Korkar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir