Kapat

Kediler Neden Ot Yer?

Anasayfa
Genel Yazılar Kediler Neden Ot Yer?
Kediler Neden Ot Yer?

Kediler Neden Ot Yer?

Canınız gibi baktığınız, mamasını suyunu eksik etmediğiniz kedi dostlarınız, ne olursa olsun mutlaka otlara bir şekilde dadanırlar. Fakat bunun birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Şunu söylemek gerekir ki böyle bir durumda çok fazla korkuya kapılmaya gerek yoktur. Ancak yine de kedinizin her otu yememesine de özen göstermeye dikkat etmelisiniz.

Bu konuda kedici olarak can dostunuzu kontrol altında tutmanız önerilir. Eğer kediniz böyle zamanlarda çok fazla ot yeme gibi bir alışkanlık edinmiş ise, bir saksı içerisinde kedi nanesi kullanabilirsiniz. Böylece onun sağlığını korurken ayrıca çiçeklere de zarar vermesine engel olabilirsiniz.

Kedilerin Ot Yemesinin Nedenleri

Kediler birçok farklı sebepten dolayı ot yerler. Kedi sahipleri de bu konuda kediler neden ot yer sorusunun cevabını ararlar. Bunlardan biri kusmadır. Kediler midenin temizleme ve sağlıklı bir yaşam sürmek için ot yiyerek kusma durumu yaşayabilirler. Aynı zamanda ot yedikleri için de kusma sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Diğer yandan boğazı ağrıyan ve midesi bulanan kediler de yine ot yeme alışkanlığı edinirler. Böyle durumlarda kedici olarak ne tür otları yediğine dikkat ederek otları tüketmemesine özen göstermelisiniz. Böylece kedinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini olanak verebilirsiniz.

Kedilerin Ot Yemesindeki Diğer Etmenler

Kedilerin ot tüketmesindeki en önemli etmenlerden biri de vitamin eksikliğinden kaynaklıdır. Vitamin eksikliği yaşayan kediler ot yeme alışkanlığı gösterebilmektedir. Eğer kediniz ne olursa olsun hala ot yemeye devam ediyorsa o zaman mutlaka bir veterinere göstermeniz önemlidir.

Birçok kedi sever kediler neden ot yer sorusunun cevabını aramaktadır. Fakat bunun cevabı farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Yapılması gereken ortak durum kedilere özel kedi nanesi sunmanızdır. Böylece onların sağlığını koruyabilir ve uzun bir yaşam sürmelerine fırsat verirsiniz.

Kediler Neden Ot Yer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir