Kapat

Kediler Neden Titrer?

Anasayfa
Genel Yazılar Kediler Neden Titrer?
Kediler Neden Titrer?

Kediler Neden Titrer?

Eğer kedilerde titreme görülmeye başlanmış ise bu durum oldukça ciddiye alınmalıdır. Zira bir kedici olarak, evde beslediğiniz kedinizde böyle bir belirti ortaya çıkmış ise önemli hastalıkların belirtisi olarak kendisini gösterebilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka hemen veterinerden destek almanız gerekmektedir. Birçok insan kediler neden titrer? sorusunun cevabını öncelikle arar. Bunun elbette farklı nedenleri bulunmaktadır. Ancak bu şekilde bir sorun yaşandığında ne olursa olsun mutlaka veterinere gitmeniz büyük öneme sahiptir.

Kedilerde Titreme Nedenleri

Kediler değişik sebeplerden dolayı titreme sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Çok sık rastlanması dahi titremenin son derece tehlikeli olduğunu söylemek gerekir.
– Zehirlenme kedilerin titreme sebebi yaşamasını nedenlerinden biridir. Kediler bazen yaramazlıklarından bazen de kötü insanların etkisiyle zehirlenebilmektedir.
– Aynı şekilde epilepsi titremeye neden olan ve nöbet geçirme durumu yaşatan hastalıklardan biridir. Bu konuda kedici olarak, mutlaka sevimli dostunuzun daha kötü hale gelmemesi için veterinere gitmeniz gerekmektedir.
– Sinirlere baskı uygulayan tümörlerde titreme sebeplerinden biridir.
Bu gibi sebepler çok tehlikeli durumlara yol açabilmektedir. Sevgili dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için erken zamanda müdahale gerçekleştirmek büyük öneme sahiptir.

Kedi Titremesinde Basit Nedenler

Kedilerin titremesi konusunda önemli hastalıkların belirtisi olabilmekle beraber, bazı basit durumlar nedeniyle de titremektedirler. Örneğin kediler bazı sebeplerden dolayı korktuklarında titreyebilirler. Ayrıca kediler üşüdükleri zaman da titreme gösterirler. Nitekim kedilerin üşümedikleri söylenmektedir. Ancak bu kesinlikle yanlıştır. Zira kediler de diğer canlılar gibi çok soğuk havalarda düşürürler ve böyle durumlarda titrerler.

Farklı Sebeplerden Kedilerin Titremesi

Değişik nedenlerden dolayı kediler titrer. Böyle durumlarda insanlar paniğe kapılır ve kediler neden titrer? sorusunun cevabını ararlar. Korku noktasında da kedi sahiplerinin bunu ciddiye almaları önerilir. O yüzden titreme sebebi ne olursa olsun mutlaka bu konuda dikkatli davranmanız büyük öneme sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir