Kapat

York Chocolate Kedileri Özellikleri

Anasayfa
York Chocolate Kedileri York Chocolate Kedileri Özellikleri
York Chocolate Kedileri Özellikleri

   York Chocolate Kedileri Özellikleri

   York Chocolate Kedileri Özellikleri, sıkı kasları ve katı kemikleri olan büyük bir kedidir. Erkek kedi genellikle 14 ila 16 kilo ağırlığındadır, dişiler ise 10 ila 12 kilo arasındadır. York Chocolate kedileri adından da anlaşılacağı gibi, çikolata rengi, lavanta ya da ikisinin bir kombinasyonu olan renklerden oluşmaktadır. York bir yavru kedi iken kürk genellikle daha açık renkli oluyor, ancak olgunlaştıkça daha zengin ipeksi ve çikolata renkli bir kürk haline geliyor. Gözler badem şeklindedir ve renk olarak yeşil, altın veya ela olabilir. Bu cins aktif ve parlaktır.

  • York Chocolate kedileri, sahipleriyle iyi bağları olan sevgi dolu, sadık bir türdür. Bağımsızdır ve kendi başına yeterince iyidir, ancak insanlarla birlikte olmak, sarılmak ya da ev aktivitelerine katılmak büyük eğlenceleridir. York Chocolate kedileri üst düzey dikkate sahiptir. York Chocolate kedileri, 1983 yılında bir keçi mandırası çiftliğinde,
  • Blacky adında siyah ve beyaz benekli bir çiftlik kraliçe kedisi ile yerel bir kedinin hayretlik eşleşmesiyle başladı. Hatta ilk yavrulardan birinin adı Brownie’dir.
  • Olağandan biraz daha uzun, ince ve yumuşak ipeksi tüyleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran York Chocolate kedilerinin en önemli tercih sebeplerinden biri de sahip oldukları bu kürk yapısıdır.
  • Arkadaş canlısı bir yapıya sahip olan bu kediler canlı ve enerjik yapılarıyla sizi yalnızlıktan uzaklaştıracak çeşitli aktiviteler ile dikkatinizi üzerine çekmeyi başaracağından eminim.

Diğer türlere göre biraz daha kıskanç bir duyguya sahiptirler. Sahibini diğer kişiler ve evcil hayvanlardan kıskanma eğiliminde olabilir.

  • Hatta bu eğilimden ötürü diğer kişiler veya evcil hayvanlarınız ile geçimsizliği başlatabilirler. York Chocolate kediler sahip oldukları hassas dikkat ve ilgileri sayesinde sizi izleyerek yapmış olduğunuz davranış ve aktivitelerden birçoğunda ki hissiyatı çok çabuk kavrayabilirler.Ve ilgisini çeken bir davranış veya aktivitede bulunuyor iseniz kesinlikle başka bir şeylerin onların dikkatinin dağıtmasına izin vermezler.

Çok fazla konuşkan yapıya sahip olmayan bu tür, tam tersine oyunculuk konusunda ise bir o kadar iyi durumdadır.Çeşitli oyuncaklar ile size gösteri yapmaya çalışabilir ve ilgisini çeken oyuncakları bulunmuyor ise daha farklı zıplama, koşma, gizlenme benzeri oyunlara yönelebilirler. Oyun ve dikkat konusunda bu kadar başarılı olmayı başarırken avcılık konusunda aynı performansı sergileyemiyorlar.

York Chocolate kedilerinin yaşam süreleri ortalama 13 ila 15 yıl arasındadır. Duygusal olarak erken olgunlaşırlar fakat fiziksel olarak kaslı yapılarına ulaşmaları biraz zaman almaktadır.

York Chocolate Kedileri Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir